Instalace výstavy "Santini ..." v Italském institutu v Praze

13.11.2023

V pondělí 13.11. jsme instalovali naši výstavu Santini hledáčkem fotoaparátu členů Fotoklubu Vysočina v Italském kulturním institutu v Praze. Výstava představuje fotografické pohledy na dílo architekta Jana Blažeje Santiniho-Aichela, který se proslavil svým jedinečným stylem nazývaným barokní gotika.

Za možnost vystavovat v těchto zajímavých prostorách patří velké poděkování Spolku putování za Santinim.

Současně vystavujeme i autorskou výstavu Vladimíra Kunce, který je známý svými fotografiemi Vysočiny, Šumavy a jižních Čech. Jeho snímky zachycují krásu přírody i kulturního dědictví, včetně staveb Santiniho. Vladimír Kunc je také autorem několika obrazových publikací, které si můžete prohlédnout nebo zakoupit na jeho webových stránkách.

Výstava potrvá od 14.11. - 27.11. 2023

Instalaci v Praze realizovali Radek Strašil a předseda Pavel Juráček, organizačně tuto akci zajišťoval Pavel Černý.