Cesty, osobní výstava Petra Maděřiče

01.11.2023

Petr Maděřič (bývalý člen Fotoklubu Vysočina) představuje v Café Stalingrad svou výstavu fotografií, kterou pojmenoval Cesty.

Autor fotografickou výstavou Cesty ukončuje své pětileté tvůrčí období. Doménou jeho tvorby je cestovatelská a pouliční fotografie z jeho putování – převážně v oblastech blízkého východu a Londýna. Anglie je pro autora země blízká, protože zde dlouhou dobu pracoval jako ošetřovatel a v současné době se sem pravidelně vrací jako průvodce. Ústředním tématem jeho fotografií, volně navazujících na jeho předchozí výstavu My lidé, jsou obyčejní lidé a jejich příběhy. Autor na výstavu vybral jak černobílé, tak barevné digitální fotografie tištěné ve formátu 90cm na 60cm.

Petr Maděřič (1984)
Petr Maděřič pracoval dlouho jako ošetřovatel v Anglii i na Novém Zélandu, odtud plyne jeho zájem o lidi a pouliční příběhy. Je nadšeným cestovatelem a fotografem. Momentálně realizuje vlastní expedice pod hlavičkou Zirhamia.cz do Uzbekistánu a Palestiny. Provází skupinové školní zájezdy po Velké Británii a v letním období se věnuje velkým natěračským projektům.