Zdeněk Bureš

Bydliště, věk, profese :
Žďár nad Sázavou, nar. 1950
vyučen strojní zámečník, po vojně profesionální hasič, nyní neposedný důchodce

Fotografovaná témata:
Zejména krajina ve všech ročních obdobích, reportáže obecních akcí, snad kromě aktů všechno, co mu vleze před objektiv.

Používaná technika:
Nikon, objektivy Sigma, Nikon a občas tzv. stará skla.

Kontaktní informace:
eMail : e-zb@seznam.cz

Klubová galerie autora

Celý život žiji v Jimramově, od školních let, kdy jsem poprvé přičichl ke kouzlu zvanému fotografování se tomuto koníčku věnuji téměř bez přestávek.

Mým velkým učitelem byl pan Zdeněk Mikše ze Strachujova.
V pozdějších letech jsem býval častým hostem p. Jindřicha Vápeníka, nebo Jirky Sedláka
a "tahal z nich rozumy". Byli v tu dobu již vyspělými fotoamatéry.

Jak běžel čas, měnila se fotografická technika, byla stále vyspělejší a největší zlom nastal rozvojem digitální fotografie.

K šedesátinám jsem si nadělil dárek, zrcadlovku Nikon D5000. Více času při odchodu do důchodu a nová foto technika mi umožnila vážněji se věnovat tomuto koníčku. Díky fotografování jsem poznal spoustu nových přátel.

Budu rád, když vás moje fotografie osloví. Pokud tomu tak nebude, rád přijmu kritická slova.